מוזיאון הילדים החדש - קונספט לעיצוב חלל ומתקנים.

המוזיאון תוכנן לספק פעילות לילדים מגיל גן ואילך, ולהפגישם עם נושאים מגוונים על ידי משחק וחוויה.
הבניין בו תוכנן להיות מוקם ניתן למוזיאון החדש אף כי נבנה למטרה שונה ובכך חסרונו.
האתגר שניצב בפני המעצבים יפתח פרת ורועי פיגובסקי, היה להפוך חמישה אולמות שונים ששטח כל אחד בממוצע כ500 מ"ר, ואינם מתוכננים להוות חללי פעילות במוזיאון ילדים, לאזורי משחק וחוויה חדשניים ומלאי השראה.

על פי תכנית המתאר של התכנים למוזיאון, הגישו המעצבים את תפיסתם לגבי ההתמודדות עם הארכיטקטורה הפנימית של האולמות ולגבי עיצוב מתקני הפעילות במתחם.
ההצעה מדגימה את תפיסת החלל בהקשר לאולם אחד שנושאו "אתה ואני" והוא מכיל בתוכו מספר נושאים שונים, ואת תפיסת העיצוב והגישה לפיתוח המתקנים בהקשר לאזור ספציפי במרכז האולם שנושאו "הכל אודות עצמי".

על מנת להתמודד עם מבנה רחב ידיים אך בעל תקרות נמוכות, החלטנו לייצר סביבה בעלת מאפיינים של טופוגרפיה משתנה. הרצפה כולה נהפכה לגבעות ועמקים כך שתאפר חלוקה פנימית לאזורי משחק ללא חסימת החלל בקירות נוספים. הטופוגרפיה מייצרת אינטימיות ופינות נסתרות משאר חלקי האולם. הגבעות מתנשאות לגובה מקסימלי של מטר אחד כך שילד קטן יוכל להתנתק מהמולת האולם ולהתרכז בפינה שלו, אך מעיניו של מלווהו המבוגר לא נעלם דבר.

טופוגרפיה משתנה זו אמורה להוות את הבסיס לעיצוב שאר חללי המוזיאון. בחלל זה החומרים וטקסטורות נבחרו להיות מעולם הבדים, אך בכל אולם אחר ייבחרו חומרים ונושאים אחרים שיאפיינו אותו.

המתקנים השונים שנבחרו לייצג את תפיסת העיצוב, נטמעים בפני השטח ומשתמשים במבנה המיוחד שלו:

עמדות מחשב המאפשרות לילד לצלם את עצמו, לשחק עם דמותו ולשנותה כרצונו.

קלידוסקופ ענק המסתובב לאיטו ומהווה משחק מראות מרתק לילדים הרובצים במסתור מתחתיו.

יער מראות המורכב משלל מראות ישרות ומעוותות המסתובבות על צירן. הילדים יכולים לשחק בהשתקפויות שונות, ליצור לעצמם מבנה שלמראה אינסופית ולייצר אינטראקציה ביניהם.

קיר מסמרים נותן לכל ילד אפשרות להטביע בו את אבריו או את גופו בשלמותו וייצר תבליט משעשע.

כל המתקנים תוכננו להיות נגישים לבעלי מוגבלויות.