מתקן שעשועים ייחודי - קונספט

מתקן משחקים משולב וייחודי עוצב ותוכנן על ידי יפתח פרת ורועי פיגובסקי בשיתוף חברת מתקני המשחק "פיברגלס עצמון" וחברת משטחי הבטיחות "לבה מיגמשת". המתקן תוכנן עבור שטח מוגדר בצמוד למתחם "גן סיפור" בעיר חולון.
כל המתקן תוכנן להבנות מבטון ופלדה בשילוב מינימאלי של חלקי פיברגלס או פלסטיק, ותוך הצמדות מתמדת לתקני הבטיחות הקיימים למתקני משחק.
ההכרח בחיפוי הקרקע עם גומי בטיחותי, הוביל את המעצבים לגיבוש קונספט חדשני בשימוש בגומי המוכר. יצירת אדוות מזעריות בגומי והחדרת צבע למרכיביו, נותנות את התחושה שמדובר בים שקט. הגלים והאדוות נראים בולטים אך הם אינם מפריעים לתנועה על גבי המשטח ואינם חודרים לשטחי הבטיחות המוגדרים בתקן.
המתקן מורכב ממספר רב של מרכיבים הנפוצים בתפקודם במתקני משחק רבים, שתוכננו ועוצבו מחדש עבור מתקן זה.

מתקן "המזח" משלב סולמות טיפוס מפלדה, מגדלי גליל חלולים מבטון, מנהרות זחילה המחברים ביניהם ומגלשה.

מתקן "הקשת הגדולה" משלב סולמות טיפוס מצינורות פלדה, מדרגות בטון, מתקן מתח מפלדה, צינורות גלישה, מגדלי גליל מבטון, גשרי הליכה מפלדה המחברים בין המגדלים ומגלשות.

מתקן "שלוש הקשתות" משלב סולמות טיפוס מצינורות פלדה, מגדלי גליל מבטון, סולם אופקי וגשר פלדה המחברים ביניהם, ומגלשות.

"הספינה" היא מתקן טיפוס שבנוי מבסיסי בטון וקונסטרוקציית פלדה, ומכיל רשת טיפוס רב כיוונית מצינורות פלדת אל-חלד.

המתקן המשולב תוכנן לאפשר בחלקו משחק גם לבעלי מוגבלויות. הקרוסלה תוכננה לאפשר לילדים בכסא גלגלים כמו לילדים רגילים להשתמש בה ללא המראה השונה של מתקן המיועד לנכים.
הקרוסלה שקועה בגובה פני המשטח ובשני צידיה מותקנים דלתות המאפשרות הכנסת כסא גלגלים לצד מושבים קבועים.

"צי הקטנטנים" נועד לספק לפעוטות מקום משחק שבדרך כלל אינו קיים כחלק מתקן משולב.
שתי סירות עשויות בטון משמשות למחבוא, ומפרשי פלדה המשמשים בסיס לנדנדות.

בלבו של המתקן תוכנן לקום אי מבטון שצידיו קירות טיפוס ומנהרות זחילה. אל האי ניתן לעלות גם עם כסאות גלגלים וליהנות ממרפסת תצפית רחבה.
במרכז האי מוצב מגדלור שבקודקודו תאורה המאירה את פנים המגדל ואת המרחב בתאורה לילית עדינה. בתוך המגדל מדרגות ספיראליות העולות ממשטח המתקן אל מרפסת התצפית שבראשו. הגישה אל המדרגות מתאפשרת דרך מנהרות הזחילה ודרך דלת שעל האי.
המגדלור משמש כבסיס למגלשה ספיראלית וכמגדל תצפית על סביבת המתקן ולמעשה על שטח הגן כולו.