מתקני הדגמה מדעיים

פיתוח וייצור מתקנים שונים למטרת הדגמה ולימוד נושאים מדעיים מגוונים.

 

אנרגיה ירוקה

מתקן המדגים לתלמידים את היכולת שלנו לנצל את אנרגיית הרוח לייצור חשמל. המתקן מיועד לעמוד על שולחן הכיתה ולהיות מופעל על ידי מאוורר.

 

גנרטור

מתקן המדגים לתלמידים את הקשר בין מנוע חשמלי למחולל זרם.

על ידי ניסוי, הילדים מגיעים למסקנה שלאותו הרכיב, שני שימושים שונים, כאשר הם מחברים את המנוע לזרם החשמל, הוא מייצר תנועה סיבובית, וכאשר מסובבים אותו במהירות בעזרת הידית, מייצר אותו המנוע זרם חשמלי.

 

מים בשכבות הקרקע

מתקן המדגים את התכונה של שכבות הקרקע לסנן מים שאינם ראויים לשתייה ולהפכם למים טובים. המתקן מיועד לעמוד על שולחן הכיתה, ובעזרתו המדריך מדגים לילדים את דרכם של המים דרך שכבות האדמה השונות עד ליציאתם כמים ראויים לשתייה.

 

אידוי ועיבוי

מתקן הסביר לילדים את המושגים הקשורים במים, אידוי ועיבוי. המתקן מיועד לעמוד על שולחן הכיתה ולהיות מופעל על ידי מדריך. בעת הפעלת המתקן מחוממים המים ויוצאים כאדים שפוגשים את צלחת העיבוי הקרה והופכים לטיפות מים. המדריך יכול לנתק את צלחת העיבוי ולהעבירה בין הילדים כדי שיחושו את המים המטפטפים.

 

מהגשם אל הברז

מתקן זה מדמה את סביבת חיינו ועוצב כדי להסביר בבהירות כיצד ומהיכן מגיעים המים אל הבית.

המתקן מופעל על ידי מדריך במספר שלבים; הורדת גשם מן הענן, כאשר הילדים חוזים במים זורמים על הקרקע ומחלחלים אל מי התהום, שאיבת מים מן הבאר או ממאגר מי התהום והובלתם אל מגדל המים, ובשלב האחרון, הזרמת המים אל הבתים בכוח הגרביטציה תוך הדגמה של חוק הכלים השלובים.